Pro správný výběr automatické pračky je důležitých několik parametrů, v následujících řádcích se Vám pokusíme vysvětli proč je ten který údaj důležitý i pro Vaši spokojenost.

Velikost bubnu pračky

Zřejmě první údaj, který většina zákazníků hledá na popisce pračky. Právě podle tohoto parametru poznáte kolik kg prádla dokáže automatická pračka vyprat během jednoho cyklu. U automatické pračky s předním plněním bývá obvykle v rozmezí 4,5 – 9 kg. Užší pračky s horním plněním mají pak kapacitu bubnu přirozeně menší, u většiny modelů se  pohybuje mezi 5 - 7 kg prádla.

Otáčky automatické pračky

To je parametr důležitý především pro odstřeďování prádla. Čím vyšší jsou otáčky, tím lépe je prádlo po vytažení z pračky odstředěné – zbývá v něm méně vody a rychleji se pak suší. U nejlepších modelů, nehledě na konstrukci(přední, nebo horní plnění) mohou otáčky dosahovat až 1800 otáček za minutu.

Pro potřeby většiny uživatelů dostačuje 1000-1200 otáček, to mohou nabídnout oblíbené pračky Whirlpool, pračky Bosch a i další výrobci.

Kolik vody si vezme automatická pračka?

Jeden z nejdůležitějších ukazatelů, podle nějž poznáte kolik Vás bude v budoucnu stát povoz automatické pračky. V popisu bývá uvedena spotřeba vody přímo v litrech, pro snazší porovnání různých modelů pak můžete využít údaj třída účinnosti praní.

Jakou má automatická pračka spotřebu elektrické energie?

To je stejně jako spotřeba vody udáno dvěma způsoby. První je číselné vyjádření spotřeby automatické pračky ve Wattech. Druhý údaj najdeme jako označení pračky energetickou třídou. Pro nejnižší náklady doporučujeme volit pračky v energetické třídě A+/A++. Této úsporné třídy dosahují mimo jiné pračky Miele, nebo pračky AEG.

Je důležitá i hlučnost automatické pračky?

Mezi dalšími parametry je právě nízká hlučnost to co oceníte nejen Vy, ale i celá Vaše rodina snad jako první. Nejméně hlučné, například LG pračky, Vás nebudou rušit při relaxaci u televize. Neuslyšíte je ani při praní na noční proud což je jistě velká výhoda především v menších bytech.


Zákaznická linka: 775 862 229, info@spacil.cz Prodejny Kontakt

Přihlášení Registrace

Košík je prázdný 0

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Souhlasím