Fotoaparát zrcad. Nikon D5200 + 18-105 AF-S DX VR

Výrobce: Nikon, Kategorie: Digitální zrcadlovky, Digitální zrcadlovky Nikon, Kód produktu: 01030443

Je nám líto, ale toto zboží se již neprodává.
Zkuste vybrané alternativní produkty.

Popis a parametry

Nahoru

Hmotnost: 2,22 kg
Záruka: 24 měsíců
Výrobce: Nikon
Typ fotoaparátu : digitální zrcadlovka (DSLR)
Menu v CZ/SK jazyku: ANO
Materiál těla: plast
Rozlišení (foto): 24
Velikost snímače (DSLR) (mm): 23,5 × 15,6
Druh snímače: CMOS
Formát snímač: APS-C
Min. citlivost (ISO): 100
Max. citlivost (ISO): 6400
Systém redukce prachu: ANO
Počet objektivů v setu: 1
Min. ohnisková vzdálenost (mm): 18
Max. ohnisková vzdálenost (mm): 105
Min. ohnisková vzdálenost (2.objektiv) (mm):
Max. ohnisková vzdálenost (2.objektiv) (mm):
Stabilizace objektivu: ANO
Stabilizace 2.objektivu:
Světelnost objektivu (f/): 3,5-5,6
Světelnost 2.objektivu (f/):
Stabilizátor obrazu: ne
Průměr závitu 2.objektivu:
Nejmenší vzdálenost ostření (2.objektivu) (cm):
Nejmenší vzdálenost ostření-makro (2.objektivu) (cm):
Sekvenční snímání (sn./s): 5
Kompenzace expozice +/-EV délka kroku: -5 až +5 EV v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV
Nejkratší čas expozice (s): 1/4000
Nejdelší čas expozice (s): B (dle stisku spouště)
Typ hledáčku: optický
Zorné pole hledáčku (%): 95
Velikost LCD (cm): 7.5
Rozlišení LCD (pix): 921000
Obrazové pole displeje (%): 100
Polohovatelný displej: ano
Dotykový displej: ne
Podporované paměťové karty: SD; SDHC
Konektory: A/V konektor; HDMI (mini); USB konektor
Wi-Fi: NE
Podpora přímého tisku: ANO
GPS: NE
Max.rozliš.videa (pix): Full HD (1920x1080)
Max. frekvence snímkování (sn./s): 60
Typ baterií: Li-Ion akumulátor
Barva: černá

Provedení výrobku: černá barva

Do střední třídy digitálních jednookých zrcadlovek pracujících se snímacími čipy formátu DX vstupuje Nikon D5200
s rozlišením 24,1 milionu bodů, výklopným a otočným LCD a snímáním videa v rozlišení Full HD
s 50 nebo 60 sn./s a zvukem ve stereu.

Sériové snímání s 5 sn./s je k dispozici v plném rozlišení, k mání je 16 motivových programů a přepracované uživatelské rozhraní.
Mezi řadou dalšího příslušenství můžete najít třeba i Wi-Fi adaptér.

Poukaz na 4x čištění snímacího čipu v hodnotě 2000 Kč zdarma!

Objevte nové fotografické perspektivy s inspirujícím fotoaparátem D5200.

Tato digitální jednooká zrcadlovka se již nemůže dočkat odhalení vašich tvůrčích schopností působivými snímky nebo vynikajícími HD videosekvencemi.

Všestranný výklopný a otočný monitor přístroje obohatí vaše možnosti o nové, unikátní úhly pohledu. Obrazový snímač CMOS formátu DX s 24,1 milionů pixelů pořizuje snímky s jemnými detaily a pokročilé automatické zaostřování s 39 zaostřovacími poli zaručuje ostré snímky za všech okolností. Neuvěřitelně přesný 2016pixelový snímač měření expozice Nikon zajistí přesné expozice i v obtížných světelných podmínkách.

K dispozici jsou také v reálném čase aplikovatelné speciální efekty pro statické snímky a videosekvence nebo bezdrátový mobilní adaptér Nikon pro odesílání vlastní tvorby přímo na kompatibilní chytrá zařízení a okamžité sdílení snímků a videosekvencí.

Hlavní rysy

Obrazový snímač CMOS formátu DX s 24,1 milionů pixelů: záruka překrásných snímků a videosekvencí s vysokou úrovní detailů. Umožňuje provádět rozsáhlé výřezy bez ztráty detailů obrazu a tisknout skvěle vypadající snímky ve velkých formátech.

Výklopný a otočný monitor: všestranný monitor, který umožňuje vyklopení a nastavení do libovolného úhlu pro rozšíření tvůrčích možností. S tímto monitorem pořídíte jedinečné snímky z libovolného úhlu včetně skvělých autoportrétů.

Inspirujte se funkcí D-Movie: zaznamenáte Full HD videosekvence s jemnými detaily, o které se budete chtít podělit s ostatními. Využijte výhod plynulého záznamu (s frekvencí až 60i) a vestavěného stereofonního mikrofonu.

Bezdrátový mobilní adaptér WU-1a: umožňuje sdílet snímky přímo z fotoaparátu D5200 do telefonu Smartphone nebo tabletu s operačním systémem Android nebo iOS*, resp. dálkově ovládat fotoaparát pomocí tohoto zařízení.

EXPEED 3: rychlý a výkonný systém zpracování obrazu Nikon, který nabízí rychlé zpracování dat, výjimečně brilantní snímky se skvěle reprodukovanými barvami a vylepšený záznam videosekvencí.

Vysoká citlivost ISO (100–6400, rozšiřitelná až na ekvivalent ISO 25 600): užívejte si svobodu vynikající výkonnosti za nízké hladiny osvětlení. Můžete pořídit snímky s vysokou úrovní detailů za nízké hladiny osvětlení a získat brilantní snímky rychle se pohybujících objektů.

39bodový AF systém: nabízí 39 zaostřovacích polí pro vynikající přesnost zaostření. Pokročilé 3D sledování objektu zachovává správné zaostření i těch nejmenších objektů bez ohledu na to, jak nepředvídatelné mohou být jejich pohyby.

2016pixelový RGB snímač měření expozice: nabízí vysoce přesné naměřené hodnoty a odesílá získaná data do systému detekce motivu, který optimalizuje automatické nastavení expozice, automatické zaostřování a automatické vyvážení bílé barvy.

Režim efektů: dovoluje získat snímky a videosekvence s výraznou osobitostí za pomoci speciálních efektů, mezi které patří například selektivní barva a efekt miniatury. Účinky použitých efektů lze kontrolovat v reálném čase během fotografování.

Sériové snímání s frekvencí 5 obr./s: umožňuje fotografovat rychlé akce frekvencí 5 obr./s a zachytit letmé pohyby a výrazy osob přesně ve správném okamžiku.

Režimy zaostřování při použití funkce D-Movie: automatické zaostřování v režimu živého náhledu pracuje i během záznamu videosekvencí. Maximální ostrost objektů je zaručena využitím režimu nepřetržitého zaostřování (AF-F). Relaxujte a nechte fotoaparát sledovat snímané objekty pomocí technologií sledování objektu nebo detekce tváří.

HDR (vysoký dynamický rozsah): zachytí více detailů při fotografování motivů za vysoce kontrastního osvětlení. Tato funkce je ideální pro statické objekty, kdy fotoaparát pořídí při každém stisknutí tlačítka spouště dva snímky s různou expozicí a poté je zkombinuje do jediného skvělého snímku se zachovaným přirozeným kontrastem.

Funkce Active D-Lighting: zachovává detaily ve světlech a stínech při fotografování za silného osvětlení i při fotografování v protisvětle. Ideální funkce pro snímky pohyblivých objektů.

16 motivových programů: vynikajících výsledků lze dosáhnout pouhým výběrem motivového programu odpovídajícího motivu nebo aktuálním snímacím podmínkám. Motivové programy optimalizují nastavení času závěrky, citlivosti ISO a clony, což je ideální v případech, kdy chcete rychle získat perfektní snímky nebo pokud jste nováčky v oblasti digitálních jednookých zrcadlovek.

Monitor LCD s vysokým rozlišením: všechny detaily pořizovaných snímků a videosekvencí můžete přesně posoudit na 7,5cm (3“) výklopném a otočném monitoru LCD s 921 000 pixely, širokým pozorovacím úhlem a vysoce kontrastním zobrazením. Monitor umožňuje vytvářet přesné kompozice snímků a aplikovat speciální efekty a poskytuje brilantní obraz při použití venku i uvnitř.

Inteligentní konstrukce: malé a lehké tělo s vynikající ergonomií výrazně zvyšuje radost z fotografování tímto přístrojem. Bezpečný grip zaručuje komfortní držení fotoaparátu. Přehledná menu a specializovaná jednoúčelová tlačítka pro často používané funkce, jako je D-Movie nebo živý náhled, usnadňují a urychlují intuitivní ovládání přístroje.

Bezdrátové dálkové ovládání: bezdrátová dálková ovládání Nikon WR-R10 a WR-T10 jsou volitelným příslušenstvím, které umožňuje dálkově ovládat klíčové funkce fotoaparátu, a to i v případě výskytu překážek mezi vámi a fotoaparátem. Ideální vybavení pro pořizování autoportrétů a jako pomůcka zamezující rozhýbání fotoaparátu stisknutím tlačítka spouště.

Objektivy NIKKOR: využijte výhod legendárních objektivů Nikon NIKKOR a získejte maximum z obrazového snímače fotoaparátu s 24 miliony pixelů. Získejte snímky s živými barvami a vynikajícím kontrastem. Pořizujte videosekvence s brilantními detaily a experimentujte s kinematografickými efekty.

Obsah balení
• fotoaparát
• objektiv 18-105 AF-S DX VR
• Dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL14 (s krytkou kontaktů)
• nabíječka baterií MH-24
• popruh AN-DC3
• kabel USB UC-E17
• A/V kabel EG-CP16
• krytka okuláru hledáčku DK-5
• krytka sáněk pro upevnění příslušenství BS-1
• gumová očnice DK-20
• krytka těla BF-1B
• disk CD-ROM se softwarem ViewNX 2
• Návod k obsluze

Specifikace

Typ - Digitální jednooká zrcadlovka

Upevnění objektivu - Bajonet Nikon F (s AF kontakty)

Efektivní obrazový úhel - Formát Nikon DX; ekvivalent objektivu s cca 1,5× delší ohniskovou vzdáleností na kinofilmovém fotoaparátu nebo digitálním fotoaparátu formátu FX

Počet efektivních pixelů - 24,1 milionů

Obrazový snímač - Snímač CMOS o rozměrech 23,5 × 15,6 mm

Celkový počet pixelů - 24,71 milionů pixelů

Systém redukce prachu - Čištění obrazového snímače, referenční data pro funkci odstranění prachu ze snímku (vyžaduje volitelný software Capture NX 2)

Velikost obrazu (v pixelech) - 6000 × 4000 (Velký (L)) 4496 × 3000 (Střední (M)) 2992 × 2000 (Malý (S))

Formát souborů - NEF (RAW): 14bitové komprimované soubory JPEG: standardní algoritmus JPEG s volitelnou kompresí Jemný (cca 1 : 4), Normální (cca 1 : 8) a Základní (cca 1 : 16) NEF (RAW) + JPEG: záznam snímků současně ve formátech NEF (RAW) a JPEG

Systém Picture Control - Vestavěné základní předvolby Standardní, Neutrální, Živé, Monochromatické, Portrét a Krajina s možností modifikace parametrů; možnost uložení uživatelských předvoleb Picture Control

Paměťová média - Paměťové karty SD (Secure Digital), paměťové karty SDHC a SDXC s podporou UHS-I

Systém souborů - DCF (Design Rule for Camera File System) 2.0, DPOF (Digital Print Order Format), Exif 2.3 (Exchangeable Image File Format for Digital Still Cameras), PictBridge

Hledáček - Pevně vestavěný hledáček typu pentamirror

Obrazové pole - Cca 95 % obrazu horizontálně a 95 % vertikálně

Zvětšení - Cca 0,78× (objektiv 50 mm f/1,4 zaostřený na nekonečno, –1 m-1)

Předsunutí výstupní pupily okuláru - 17,9 mm (-1 m-1; od vrcholu oční čočky okuláru)

Dioptrická korekce - 1,7 až +0,7 m - 1

Zaostřovací matnice - Matnice typu B BriteView Clear Matte Mark VII

Zrcadlo - Automaticky vratné

Clona objektivu - Elektronicky řízená automatická irisová clona

Kompatibilní objektivy - Automatické zaostřování je k dispozici s objektivy AF-S a AF-I. Automatické zaostřování není k dispozici s ostatními objektivy typu G a D, objektivy AF (objektivy IX NIKKOR a objektivy pro F3AF nelze použít) a objektivy AI-P. Objektivy bez CPU lze použít v režimu M, ale bez expozimetru fotoaparátu. U objektivů se světelnosti f/5,6 a vyšší lze použít elektronický dálkoměr.

Závěrka - Elektronicky řízená štěrbinová závěrka s vertikálním chodem

Časy závěrky - 1/4000–30 s v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV; Bulb (B), Time (T) (vyžaduje volitelné dálkové ovládání ML-L3)

Synchronizační čas pro práci s bleskem - X=1/200 s; synchronizace s časy závěrky 1/200 s a delšími

Snímací režimy - Jednotlivé snímky, pomalé sériové snímání, rychlé sériové snímání, samospoušť, dálkové ovládání se zpožděním; ML-L3, dálkové ovládání s rychlou reakcí; ML-L3, tichá expozice; možnost intervalového snímání

Snímací frekvence - Max. 3 obr./s (L) nebo 5 obr./s (H) (manuální zaostřování, expoziční režim M nebo S, čas závěrky 1/250 s nebo kratší, všechny ostatní funkce nastaveny na výchozí hodnoty)

Samospoušť - 2 s, 5 s, 10 s, 20 s; 1–9 snímků

Měření expozice - TTL měření expozice pomocí 2016pixelového RGB snímače

Metody měření expozice - Měření Matrix: 3D Color Matrix II (objektivy typu G a D); Color Matrix II (ostatní objektivy s vestavěným CPU) Integrální měření se zdůrazněným středem: 75 % citlivosti měření je soustředěno do kruhové plošky o průměru 8 mm uprostřed obrazu Bodové měření: měří kruhovou plošku o průměru 3,5 mm (cca 2,5% obrazového pole) v místě vybraného zaostřovacího pole

Rozsah měření (ISO 100, objektiv f/1,4, 20 °C) - Měření Matrix a integrální měření se zdůrazněným středem: 0–20 EV Bodové měření: 2–20 EV

Propojení expozimetru - CPU

Expoziční režimy - Plně automatické režimy (auto, auto [vypnutý blesk]), programová automatika s flexibilním programem (P), clonová automatika (S), časová automatika (A), manuální expoziční režim (M), motivové programy (portrét, krajina, děti, sporty, makro, noční portrét, noční krajina, párty/interiér, pláž/sníh, západ slunce, úsvit/soumrak, portrét zvířat, světlo svíčky, kvetoucí příroda, podzimní barvy, jídlo), speciální efekty (noční vidění, barevná skica, efekt miniatury, selektivní barva, silueta, high-key a low-key)

Korekce expozice - K dispozici v rozmezí -5 až +5 EV v krocích po 1/3 EV nebo 1/2 EV v expozičních režimech P, S, A a M

Bracketing - Expoziční bracketing: 3 snímky s rozptylem v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV Bracketing vyvážení bílé barvy: 3 snímky v krocích po 1 Bracketing ADL: 2 snímky

Expoziční paměť - Naměřené expoziční parametry lze uložit do paměti tlačítkem AE-L/AF-L

Citlivost ISO (doporučený expoziční index) - ISO 100–6400 v krocích po 1/3 EV. Možnost dalšího nastavení o 0,3, 0,7, 1 nebo 2 EV (ekvivalent ISO 25 600) nad hodnotu ISO 6400; automatická regulace citlivosti ISO

Active D-Lighting - Volitelná nastavení Automaticky, Velmi vysoký, Vysoký, Normální, Nízký a Vypnuto

Automatické zaostřování - AF modul Nikon Multi-CAM 4800DX s TTL fázovou detekcí, 39 zaostřovacími poli (včetně 9 křížových snímačů) a pomocným světlem AF (pracovní rozsah cca 0,5–3 m)

Pracovní rozsah - 1 až +19 EV (ISO 100, 20 °C)

Zaostřovací režimy - Automatické zaostřování (AF): Jednorázové zaostření (AF-S); kontinuální zaostřování (AF-C); automatická volba režimu AF-S/AF-C (AF-A); automatická aktivace prediktivního zaostřování v závislosti na stavu fotografovaného objektu Manuální zaostřování (MF): lze použít elektronický dálkoměr

Zaostřovací pole - 39 nebo 11 volitelných zaostřovacích polí

Režimy činnosti zaostřovacích polí - Jednotlivá zaostřovací pole, dynamická volba 9, 21 nebo 39 zaostřovacích polí, 3D sledování objektu, automatická volba zaostřovacích polí

Blokování zaostření - Zaostřenou vzdálenost lze zablokovat namáčknutím tlačítka spouště do poloviny (jednorázové zaostření) nebo stisknutím tlačítka AE-L/AF-L

Vestavěný blesk - Programy auto, portrét, děti, makro, noční portrét, párty/interiér, portrét zvířat, barevná skica: automatická aktivace blesku s automatickým vyklopením do pracovní polohy Expoziční režimy P, S, A, M, jídlo: manuální vyklopení do pracovní polohy pomocí tlačítka

Směrné číslo - Cca 12, 13 v manuálním zábleskovém režimu (m, ISO 100, 20 °C)

Řízení záblesku - i-TTL řízení záblesku pomocí 2016pixelového RGB snímače v kombinaci s vestavěným bleskem a blesky SB-910, SB-900, SB-800, SB-700, SB-600 a SB-400; i-TTL vyvažovaný vyjasňovací záblesk pro digitální jednooké zrcadlovky při použití měření expozice Matrix a integrálního měření se zdůrazněným středem, standardní i-TTL záblesk pro digitální jednooké zrcadlovky při použití bodového měření

Zábleskové režimy - Automatická aktivace blesku, automatická aktivace blesku s redukcí efektu červených očí, automatická aktivace blesku včetně synchronizace s dlouhými časy, automatická aktivace blesku včetně synchronizace s dlouhými časy a redukce efektu červených očí, vyjasňovací záblesk, redukce efektu červených očí, synchronizace blesku s dlouhými časy, synchronizace blesku s dlouhými časy včetně redukce efektu červených očí, synchronizace blesku na druhou lamelu včetně synchronizace s dlouhými časy, synchronizace na druhou lamelu, vypnuto

Korekce zábleskové expozice –3 až +1 EV v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV

Indikace připravenosti k záblesku - Svítí po plném nabití vestavěného blesku a volitelných blesků; bliká po expozici snímku s vyzářením záblesku na plný výkon

Sáňky pro upevnění příslušenství - Standardní sáňky ISO 518 se středovým kontaktem, datovými kontakty a aretací

Systém kreativního osvětlení Nikon (CLS) - Podpora pokrokového bezdrátového osvětlení s blesky SB-910, SB-900, SB-800 a SB-700 jako blesky Master, resp. s řídicí jednotkou SU-800; podpora přenosu hodnoty barevné teploty záblesku do těla fotoaparátu v kombinaci s vestavěným bleskem a všemi blesky systému CLS

Synchronizační konektor - Adaptér AS-15 se standardním synchronizačním konektorem PC pro připojení blesků kabelem (dostupný samostatně)

Vyvážení bílé barvy - Automaticky, Žárovkové světlo, Zářivkové světlo (7 typů), Přímé sluneční světlo, Blesk, Zataženo, Stín, Manuální nastavení; všechny předvolby kromě manuálního nastavení lze jemně vyvážit.

Zaostřovací režimy - Automatické zaostřování (AF): Jednorázové zaostření (AF-S); nepřetržité zaostřování (AF-F); manuální zaostřování (MF)

Režimy činnosti zaostřovacích polí - Zaostřování s detekcí tváří, velkoplošná zaostřovací pole, standardní zaostřovací pole, sledování objektu

Automatické zaostřování - Automatické zaostřování s detekcí kontrastu v libovolném místě obrazového pole (při použití režimu Zaostřování s detekcí tváří nebo Sledování objektu volí fotoaparát místo zaostření automaticky)

Automatická volba motivových programů - Dostupná v režimu auto a režimu auto (vypnutý blesk)

Videosekvence – měření expozice - TTL měření expozice pomocí obrazového snímače

Metody měření expozice - Matrix

Videosekvence – velikost obrazu (v pixelech) a snímací frekvence - 1 920 × 1 080, 60i (59,94 obr./s)/50i (50 obr./s)*, vysoká/normální kvalita 1920 × 1080, 30p (progresivní)/25p/24p, vysoká/normální kvalita 1280 × 720, 60p/50p, vysoká/normální kvalita 640 × 424, 30p/25p, vysoká/normální kvalita Snímací frekvence 30p (přesná snímací frekvence 29,97 obr./s), 60i a 60p (přesná snímací frekvence 59,94 obr./s) jsou k dispozici při použití možnosti NTSC v položce Videovýstup. Snímací frekvence 25 p, 50i a 50 p jsou k dispozici při použití možnosti PAL v položce Videovýstup. Přesná snímací frekvence při použití nastavení 24 p je 23,976 obr./s. * Výstup z obrazového snímače probíhá přibližně frekvencí 60 nebo 50 obr./s.

Formát souborů videosekvencí - MOV

Komprese videa - H.264/MPEG-4 Advanced Video Coding

Formát záznamu zvuku - Lineární PCM

Zařízení pro záznam zvuku - Vestavěný nebo externí stereofonní mikrofon; nastavitelná citlivost

Videosekvence – citlivost ISO - ISO 200–6400; možnost nastavení citlivosti o 0,3, 0,7, 1 nebo 2 EV (ekvivalent ISO 25 600) nad ISO 6400

Monitor - 7,5cm (3“) výklopný a otočný TFT monitor, cca 921 000 pixelů (VGA), široký pozorovací úhel 170 °, zobrazení cca 100 % obrazového pole, regulace jasu

Přehrávání - Jednotlivé snímky a náhledy (4, 9 nebo 72 snímků; přehrávání podle kalendáře), zvětšení výřezu snímku, přehrávání videosekvencí, prezentace snímků a videosekvencí, zobrazení histogramů, indikace nejvyšších jasů, automatické otáčení snímků a textové komentáře ke snímkům (v délce max. 36 znaků)

Rozhraní USB - Hi-Speed USB

Videovýstup - NTSC, PAL

Výstup HDMI - Minikonektor HDMI typu C

Konektor pro připojení příslušenství - Bezdrátové dálkové ovládání: bezdrátové dálkové ovládání WR-R10 (dostupné samostatně) Kabelová spoušť: MC-DC2 (dostupná samostatně) Zařízení GPS: jednotka GP-1 (dostupná samostatně)

Zvukový vstup - Stereofonní minikonektor jack (průměr 3,5 mm)

Podporované jazyky - Arabština, čínština (zjednodušená a tradiční), čeština, dánština, holandština, angličtina, finština, francouzština, němčina, řečtina, hindština, maďarština, indonéština, italština, japonština, korejština, norština, polština, portugalština (portugalská a brazilská), rumunština, ruština, španělština, švédština, thajština, turečtina, ukrajinština

Baterie - Jedna dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL14

Síťový zdroj - Síťový zdroj EH-5b; vyžaduje volitelný konektor pro připojení síťového zdroje EP-5A (dostupný samostatně)

Stativový závit - 1/4“ (ISO 1222)

Rozměry (Š × V × H) - Cca 129 × 98 × 78 mm

Hmotnost - Cca 555 g včetně baterie a paměťové karty, ale bez krytky těla; cca 505 g (pouze tělo fotoaparátu)

Provozní podmínky – teplota - 0 °C–40 °C

Provozní podmínky – vlhkost - relativní vlhkost pod 85 % (bez kondenzace)

Dodávané příslušenství - Dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL14 (s krytkou kontaktů), nabíječka baterií MH-24, popruh AN-DC3, kabel USB UC-E17, A/V kabel EG-CP16, krytka okuláru hledáčku DK-5, krytka sáněk pro upevnění příslušenství BS-1, gumová očnice DK-20, krytka těla BF-1B, disk CD-ROM se softwarem ViewNX 2, Návod k obsluze


Objektiv 18-105 AF-S VR DX

Kompaktní, cenově dostupný a výkonný objektiv se zoomem. Objektiv je vybaven vysoce kvalitní optikou určenou pro digitální jednooké zrcadlovky Nikon formátu DX a 5,8x zoomem nabízejícím vynikající všestrannost v širokém spektru snímacích situací. Objektiv obsahuje systém redukce vibrací Nikon (VRII) a exkluzivní ultrazvukový zaostřovací motor (SWM). Nabízí pokročilý výkon za nízké hladiny osvětlení a poskytuje stabilní obraz na obrazovém snímači i v hledáčku – to vše při zachování rychlého a tichého automatického zaostřování

Hlavní rysy:
* Výkonný objektiv formátu DX s 5,8x zoomem o rozsahu ohniskových vzdáleností 18 až 105 mm (ekvivalent u kinofilmu a formátu Nikon FX: 27-157,5 mm).
* Zoom s rozsahem od širokoúhlého objektivu až po teleobjektiv je perfektní pro všechny motivy od portrétů až po snímky interiérů, architektury a krajiny.
* Systém redukce vibrací umožňuje vyšší flexibilitu při fotografování z ruky a dovoluje používat časy závěrky až o tři stupně delší než obvykle.
* Ultrazvukový zaostřovací motor SWM (Silent Wave Motor) pro tiché a rychlé automatické zaostřování.
* Optické členy ze skel ED (optická skla s extrémně nízkým rozptylem světla) a asférické optické členy pro vysoké rozlišení a kontrast, minimalizaci sférické aberace, astigmatismu a dalších optických vad.
* Povrchová úprava odpovídající tělům jednookých zrcadlovek Nikon.
* Vynikající poměr ceny a výkonu.

Specifikace:
Ohnisková vzdálenost: 18-105 mm
Světelnost: f/3,5-5,6
Nejvyšší clonové číslo: f/22-38
Konstrukce: 15 čoček/11 členů (jeden optický člen z ED skel a jeden asférický optický člen)
Obrazový úhel: 76° - 15°20’
Největší měřítko zobrazení: 0,2× (1:5)
Počet lamel clony: 7 (s optimalizovaným tvarem)
Průměr filtrového závitu: 67 mm
Průměr x délka (od dosedací plochy bajonetu): cca 76 x 89 mm
Hmotnost: cca 420 g


Rozměry výrobku:
Hmotnost (kg): 0.514
Výška (cm): 9.80
Šířka (cm): 12.90
Hloubka (cm): 7.80

Rozměry balení:
Hmotnost (kg): 2.220
Výška (cm): 14.60
Šířka (cm): 34.70
Hloubka (cm): 22.10
EAN: 018208995288

Záruční doba: 24 měsíců

Digitální fotoaparát 24.1Mpix APS-C CMOS snímač, citlivost (ISO) 100 - 6400, nejkratší expoziční čas (s): 1/4000, výklopný displej

Recenze uživatelů

Nahoru

Buďte první kdo vloží recenzi k tomuto produktu.

Přidat vlastní recenzi

: *

:

1 nejhorší, 5 nejlepší 0 - nejhorší, 5 - nejlepší

: *

: *

:


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Z kategorie Mobily, foto, GPS / Digitální fotoaparáty Vám můžeme doporučit produkt Fotoaparát zrcad. Nikon D5200 + 18-105 AF-S DX VR. Přečtěte si podrobné informace o produktu Fotoaparát zrcad. Nikon D5200 + 18-105 AF-S DX VR. Pokud budete mít jakýkoliv dotaz k produktu Fotoaparát zrcad. Nikon D5200 + 18-105 AF-S DX VR, napište do diskuze na této stránce. Naši pracovníci se Vám budou snažit co nejdříve odpovědět.

Zákaznická linka: 775 862 229, info@spacil.cz Prodejny Kontakt

Přihlášení Registrace

Košík je prázdný 0

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Souhlasím