Fotoaparát zrcad. Nikon D600 tělo + 24-85 VR

Fotoaparát zrcad. Nikon D600 tělo + 24-85 VR

Doprava
zdarma

Výrobce: Nikon, Kategorie: Digitální zrcadlovky, Digitální zrcadlovky Nikon, Kód produktu: 01030450

Je nám líto, ale toto zboží se již neprodává.
Zkuste vybrané alternativní produkty.

Popis a parametry

Nahoru

Hmotnost: 3,5 kg
Záruka: 24 měsíců
Výrobce: Nikon
Typ fotoaparátu : digitální zrcadlovka (DSLR)
Menu v češtině,slovenštině: ANO
Počet bodů efektivně (Mpix): 24.3
Velikost snímače (DSLR) (mm): 35,9 x 24
Formát snímač: Full Frame
Max. počet bodů X (pix): 6016
Max. počet bodů Y (pix): 4016
Min. citlivost (ISO): 100
Max. citlivost (ISO): 25600
Systém redukce prachu: ANO
Počet objektivů v setu: 1
Min. ohnisková vzdálenost (mm): 24
Max. ohnisková vzdálenost (mm): 85
Světelnost objektivu (f/): 3,5-4,5
Stabilizátor obrazu: ne; optický
Sekvenční snímání (sn./s): 5.5
Samospoušť (min. prodleva) (s): 2
Detekce obličeje: ANO
Systém ostření: multibodové AF; středobodové AF; volitelný bod AF
Pomocné světlo AF: ANO
Vyvážení bílé: automatické; manuální; s výběrem světelného zdroje
Kompenzace expozice +/-EV délka kroku: -5 až +5 EV v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV
Nejkratší čas expozice (s): 1/4000
Nejdelší čas expozice (s): B (dle stisku spouště)
Typ hledáčku: optický
Zorné pole hledáčku (%): 100
Velikost LCD (cm): 8
Rozlišení LCD (pix): 921000
Obrazové pole displeje (%): 100
Polohovatelný displej: ne
Podporované paměťové karty / typ karty: SD Card; SDHC (SD High-Capacity); SDXC (SD Extended-capacity)
Formát záznamu foto: JPEG; RAW
Konektory: HDMI (mini); mikrofon; USB konektor
Propojení Wi-Fi: NE
Propojení Bluetooth: NE
Podpora přímého tisku: ANO
GPS Modul: NE
Max. rozlišení videa (pix): Full HD (1920x1080)
Max. frekvence snímkování (sn./s): 60
Max. délka videa (min): 30
Formát záznamu videa: MOV
Typ baterií: Li-Ion akumulátor

Poukaz na 4x čištění snímacího čipu v hodnotě 2000 Kč zdarma!

Kompaktní fotoaparát Nikon D600 je nejmenší a nejlehčí plnoformátovou digitální jednookou zrcadlovkou, kterou společnost Nikon dosud vyrobila. Tento model je velkou změnou pro všechny nadšence do fotografování.

Překvapivě lehký model Nikon D600 je vybaven obrazovým snímačem formátu FX, který se dosud používal pouze v profesionálních fotoaparátech. Tento přístroj dovolí ještě většímu počtu fotografů prozkoumat výhody plného formátu a přejít na vyšší úroveň fotografování. Nikon D600, který umožňuje používat širokoúhlé objektivy i skutečné superteleobjektivy, nabídne uživatelům objevit nové rozměry hloubky a detailů fotografií a vzbudí v nich nadšení pro fotografování díky živým snímkům, které mluví za vše.

Dirk Jasper, manažer pro profesionální produkty společnosti Nikon Europe, řekl: „Jsme skutečně nadšeni, že nám model Nikon D600 umožňuje představit modely formátu FX ještě širší skupině fotografů. Na tento okamžik čekalo mnoho skutečných nadšenců. Díky tomu, že Nikon D600 převzal některé nejnovější technologie od našich profesionálních fotoaparátů, představuje skutečnou revoluci ve svém segmentu.“

Výjimečná hloubka a detail
Nově vyvinutý snímač CMOS formátu FX (fullframe) společnosti Nikon s rozlišením 24,3 milionů pixelů umožňuje zachytit vynikající úroveň detailů a odstínů, dokonce i ve slabém osvětlení.

14bitová konverze A/D a vynikající poměr signálu a šumu umožňuje získat kvalitní fotografie s nízkou hladinou šumu a širokým dynamickým rozsahem i při vysokých citlivostech ISO.

Fotoaparát také nabízí výborné výsledky při snímání v nedostatečném osvětlení, a to v rozsahu citlivostí ISO 100–6 400, který lze rozšířit na ISO 25 600 nebo snížit na ISO 50. Inteligentní systém redukce šumu potlačuje šum bez narušení jemných detailů, takže fotoaparát je flexibilní za každých světelných podmínek: fotografie jsou jasné a čisté i při vyšším nastavení ISO.

Systém zpracování obrazu EXPEED 3
Fotoaparát Nikon D600, vybavený stejným obrazovým procesorem nové generace EXPEED 3 jako špičkový profesionální model D4, lehce zpracovává úlohy s velkým množstvím dat, aniž by se snižovala rychlost a kvalita.

16bitové zpracování obrazu nabízí sytější barvy a odstíny než kdy dříve, zajišťuje jemné přechody bohaté na detaily a odstíny v celém rozsahu až po čistě bílou, a to i při fotografování ve formátu JPEG.

Vysoce citlivý systém automatického zaostřování
Fotoaparát Nikon D600 zajišťuje přesné zaměření objektu při jakémkoli osvětlení díky systému automatického zaostřování společnosti Nikon Multi-CAM4800 s 39 body, který se vyrovná citlivosti autofokusu špičkového profesionálního modelu D4.

Autofokus má citlivost až -1 EV (ISO 100, 20 °C) a středové body jsou kompatibilní s F8. Díky tomu lze snímat ostré fotografie i při náročných světelných podmínkách. Různé režimy automatického zaostřování, například dynamická volba zaostřovacích polí a 3D sledování objektu, umožňují udržovat zaostření i na těch nejmenších objektech, ať už jsou jejich pohyby jakkoli nepředvídatelné.

Video ve vysílací kvalitě
Funkce D-Movie s měřením ve více oblastech fotoaparátu Nikon D600, která je založena na stejné technologii jako u oceněného modelu Nikon D800, nabízí dokonalou flexibilitu těm, kteří chtějí zaznamenávat videosekvence. Široký rozsah videoaplikací, komplexní škála snímacích frekvencí a pohodlné vlastní ovládací prvky, které zajišťují plnou kontrolu nad operacemi v živém náhledu v průběhu snímání, společně představují ty nejlepší možnosti záznamu videosekvencí ve velkém formátu.

Snímací frekvence: videosekvence v rozlišení Full HD (1 080p) lze zaznamenat se snímací frekvencí 30p, 25p a 24p a s možností 60p, 50p a 25p při rozlišení HD (720p). Videosekvence v kvalitě Full HD mohou být dlouhé přibližně 29 minut a 59 sekund.

Režim měření více oblastí: nahrávání videa v rozlišení Full HD (1 080p) je možné v obou formátech, FX i DX, což uživateli nabízí výjimečnou svobodu výrazu.

Zvukové ovládání s vysokou věrností: videosekvence zaznamenané fotoaparátem Nikon D600 mají stejně kvalitní zvuk jako obraz. Konektor na mikrofon umožňuje použít externí stereofonní mikrofon pro jasný záznam zvuku a fotoaparát je také vybaven zvukovým výstupem pro externí sluchátka.

Nekomprimovaný výstup HDMI: fotoaparát Nikon D600 nabízí možnost výstupu nekomprimovaného datového toku videa v rozlišení 1 080p na externí záznamové zařízení. Při rozpoznání externího monitoru bude výstup automaticky snížen na rozlišení 1 080i. Data jsou odesílána na výstup s určenou velikostí obrazu a snímací frekvencí a bez prolnutí informacemi, které se zároveň mohou zobrazit na monitoru fotoaparátu.

Pokročilé rozpoznání scény s RGB snímačem s rozlišením 2 016 pixelů
Pokročilý systém detekce motivu fotoaparátu Nikon D600 je vybaven nově navrženým snímačem měření expozice RGB s rozlišením 2 016 pixelů, který pečlivě analyzuje každou scénu s vynikající přesností. Systém rozpoznává lidské tváře v optickém hledáčku s udivující přesností, stejně tak jako i barvy a jas snímané scény.

Taková přesnost podrobné analýzy záběru podporuje i spolehlivější automatické zaostřování. Automatické měření expozice a zábleskové expozice i-TTL poskytuje podklady k mnoha kompozičním a světelným situacím. Při fotografování menších objektů je například podstatně zdokonaleno 3D sledování.

Modul AF snímače a algoritmy automatického zaostřování byly znovu vyvinuty tak, aby pomocí implementace oceňovaného systému AF společnosti Nikon Multi-CAM4800 (s individuálně nastavitelnými možnostmi pokrytí 9, 21 nebo 39 bodů) významně zlepšily možnosti citlivosti světla za slabého osvětlení.

K dispozici je nyní také zjednodušená volba režimů automatického zaostřování, např. AF-A, AF-S a AF-C, bez oddálení oka od hledáčku.

Přenosnost plného formátu
Překvapivě lehký fotoaparát Nikon D600 nabízí svobodu snímání a je prvním plnoformátovým fotoaparátem společnosti Nikon s tak kompaktním tělem.

Kompaktní, lehký a odolný: Nikon D600 je navržen tak, aby odolával náročným podmínkám. Vrchní a zadní část fotoaparátu je ze slitiny hořčíku a fotoaparát má hmotnost pouhých 760 g (bez baterie). Fotoaparát se vyznačuje stejnou odolností proti nepříznivým vlivům počasí jako profesionální jednooká zrcadlovka Nikon D800. Nabízí také vylepšenou odolnost vůči vlhkosti a prachu.

Efektivní řízení napájení: přepracované obvody fotoaparátu D800 nyní umožní pořídit přibližně 900 snímků při snímání statických snímků nebo přibližně 60 minut videosekvencí s živým náhledem . To vše na jediné nabití dobíjecí lithium-iontové baterie EN-EL15.

Úložná média: dva vysokorychlostní sloty pro karty SD – podporují paměťové karty formátu SDXC a UHS-I.

Přenos dat: Nikon D600 umožňuje vysokorychlostní přenos dat prostřednictvím rozhraní USB a bezdrátový přenos snímků pomocí volitelného mobilního adaptéru WU-1b.

Pohotový a intuitivní
Fotoaparát Nikon D600 je navržen tak, aby zvyšoval požitek z fotografování v jakékoli situaci. Jeho tlačítka a ovládací prvky s rychlou odezvou, spolehlivým provozem a pohodlným umístěním umožňují plynulou a příjemnou manipulaci a pohotovou reakci i na nečekané fotografické příležitosti.

Rychlé reakce: spuštění trvá přibližně 0,13 s , prodleva spuštění závěrky je snížena na přibližně 0,052 s a kontinuální snímání nabízí frekvenci 5,5 obr./s ve formátu FX i DX.

Vysoce přesná a vysoce odolná závěrka: závěrka byla testována na životnost více než 150 000 cyklů a prokázala odolnost a přesnost. Expoziční časy se mohou chlubit rozsahem od 1/4 000 do 30 s. Fotoaparát je vybaven inteligentní autodiagnostikou závěrky a řídicí jednotka je navržena tak, aby se při delším otevření závěrky při natáčení videa nezvyšovala spotřeba energie.

Precizní displej LCD s úhlopříčkou 8 cm (3,2 palce) s rozlišením přibližně 921 tisíc bodů, širokým pozorovacím úhlem a automatickou regulací jasu monitoru: poskytuje při prohlížení jasný a ostrý obraz s mnohem větší přesností reprodukce barev. Jas displeje LCD je automaticky upraven podle okolního prostředí.

Optický hledáček se skleněným hranolem: s přibližně 100% obrazovým polem a zvětšením 0,7× (objektiv 50 mm f/1,4 zaostřený na nekonečno, -1,0 m-1).

Dvouosý elektronický virtuální horizont: umožňuje přesnou kontrolu vyrovnání záběru pomocí monitoru LCD nebo v hledáčku. Kontrolovat lze pozici fotoaparátu vzhledem k horizontální rovině a jejímu vrcholu (přední nebo zadní rotace).

Zdokonalená ergonomie: tlačítka a voliče jsou strategicky rozmístěné pro bezproblémové ovládání. Zdokonalení provedená v oblasti tlačítka spouště umožňují, abyste ukazováček ponechali na spoušti pohodlně po delší dobu, zatímco vyhrazené tlačítko nahrávání videa přináší možnost okamžitě spustit natáčení. Fotoaparát je také vybaven samostatnými tlačítky pro ISO, vyvážení bílé barvy, kvalitu obrazu a bracketing.

Kreativní nástroje přímo ve fotoaparátu
Fotoaparát je vybaven širokou škálou tvořivých a praktických nástrojů, jako jsou efekty HDR a filtrové efekty, které pomohou dokonale využít každou fotografickou příležitost a umožňují snadno vytvořit dokonalé fotografie.

Časosběrné snímání: Časované intervalové snímání umožňuje aktivovat závěrku v předem nastavených intervalech. Časosběrné snímání uloží obrázky jako videosekvenci, která dovolí přehrát zrychleně pomalou akci. Rychlost přehrávání může být 24 až 36 000× rychlejší, než je skutečná akce.

HDR (vysoký dynamický rozsah): pořídí při jediném stisknutí spouště jeden podexponovaný a jeden přeexponovaný snímek. Rozsah lze rozšířit až na 3 EV pro požadovaný výsledek plné sytosti barev a tonálních přechodů, zatímco přirozený vzhled snímku lze upravit nastavením jemnosti okraje, kde se oba snímky setkávají.

Funkce Active D-Lighting: funkce Active D-Lighting společnosti Nikon automaticky uloží detaily v temných i světlých oblastech. Díky tomu lze nasnímat při fotografování ve vysoce kontrastních situacích úžasné fotografie s přirozeným kontrastem.

Předvolby Picture Control: umožňují přizpůsobit vzhled fotografií a videa jemným vyvážením parametrů, například ostrosti, sytosti barev a barevného odstínu. K této funkci lze přímo přistupovat stisknutím samostatného tlačítka.

Motivové programy: 19 motivových programů optimalizuje různá nastavení (například čas závěrky, ISO a clonu) a umožňuje vždy dosáhnout vynikajících výsledků. Jedná se o ideální způsob, jak rychle zachytit dokonalé fotografie.

Nabídky úpravy ve fotoaparátu: zahrnují různé užitečné funkce včetně možnosti opravy efektu červených očí a vyvážení barev, D-Lighting, zpracování formátu RAW a možnosti změny velikosti fotografií. Filtrové efekty zahrnují možnosti Skylight filtr, filtr typu hvězda, miniatura, omalovánky, barevná skica a selektivní barva. Možnosti rychlého vylepšení zahrnují korekci zkreslení a perspektivy, vyrovnání a rybí oko. Fotoaparát je také vybaven funkcí úpravy videosekvencí, která umožňuje označit začátek a konec záznamu pro efektivnější uložení.

Specifikace

Typ
Digitální jednooká zrcadlovka

Upevňovací bajonet
Bajonet Nikon F (s AF propojením a AF kontakty)

Počet efektivních pixelů
24,3 milionů

Obrazový snímač
Snímač CMOS o velikosti 35,9 × 24 mm (formát Nikon FX)

Celkový počet pixelů
24,7 milionů pixelů

Systém redukce prachu
Čištění obrazového snímače, referenční data pro funkci odstranění prachu ze snímku (vyžaduje volitelný software Capture NX 2)

Velikost obrazu (v pixelech)
Obrazové pole formátu FX (36 × 24): 6016 × 4016 (L) 4512 × 3008 (M) 3008 × 2008 (S); Obrazové pole formátu DX (24 × 16): 3936 × 2624 (L) 2944 × 1968 (M) 1968 × 1312 (S); Snímky formátu FX pořízené v režimu živého náhledu pro videosekvence: 6016 × 3376 (L) 4512 × 2528 (M) 3008 × 1688 (S); Snímky formátu DX pořízené v režimu živého náhledu pro videosekvence: 3936 × 2224 (L) 2944 × 1664 (M) 1968 × 1112 (S)

Formát souborů
NEF (RAW): 12 nebo 14 bitů, bezeztrátově komprimované nebo komprimované; JPEG: standardní algoritmus JPEG s možností komprese Jemný (cca 1:4), Normální (cca 1:8) a Základní (cca 1:16) (nastavení komprese Priorita velikosti); k dispozici je rovněž nastavení komprese Optimální kvalita; NEF (RAW)+JPEG: záznam snímku současně ve formátech NEF (RAW) a JPEG

Systém Picture Control
Vestavěné základní předvolby Standardní, Neutrální, Živé, Monochromatické, Portrét a Krajina s možností modifikace parametrů; možnost uložení uživatelských předvoleb Picture Control

Paměťová média
Paměťové karty SD (Secure Digital), paměťové karty SDHC a SDXC s podporou UHS-I

Dva sloty pro paměťovou kartu
Slot 2 lze použít jako záložní nebo doplňkový slot, resp. lze oba sloty použít k oddělenému ukládání snímků ve formátech NEF+JPEG; snímky lze kopírovat mezi paměťovými kartami v obou slotech.

Systém souborů
DCF (Design Rule for Camera File System) 2.0, DPOF (Digital Print Order Format), Exif 2.3 (Exchangeable Image File Format for Digital Still Cameras), PictBridge

Hledáček
Pevně vestavěný pentagonální hranol

Obrazové pole
Formát FX (36 × 24): cca 100 % obrazu horizontálně a 100 % obrazu vertikálně; Formát DX (24 × 16): cca 97 % obrazu horizontálně a 97 % obrazu vertikálně

Zvětšení
Cca 0,7× (objektiv 50 mm f/1,4 zaostřený na nekonečno, –1 m-1)

Předsunutí výstupní pupily okuláru
21 mm (-1 m -1; od vrcholu oční čočky okuláru)

Dioptrická korekce
-3 až +1 m -1

Zaostřovací matnice
Čistá matnice typu B BriteView Clear Matte Mark VIII s indikací zaostřovacích polí (a možností zobrazení pomocné mřížky)

Zrcadlo
Automaticky vratné

Kontrola hloubky ostrosti
Stisknutím tlačítka kontroly hloubky ostrosti se objektiv zacloní na hodnotu clony předvolenou uživatelem (režimy A a M) nebo nastavenou fotoaparátem (ostatní režimy)

Clona objektivu
Elektronicky řízená automatická irisová clona

Kompatibilní objektivy
Objektivy AF NIKKOR včetně typů G a D (na objektivy PC se vztahují určitá omezení) a objektivy DX (při použití obrazového pole formátu DX 24 × 16 1,5×), AI-P NIKKOR a objektivy bez CPU se systémem AI (pouze expoziční režimy A a M). Objektivy IX NIKKOR, objektivy pro F3AF a objektivy bez systému AI nelze použít. Při použití objektivů se světelností f/5,6 a vyšší lze použít elektronický dálkoměr (při použití objektivů se světelností f/8 a vyšší podporuje elektronický dálkoměr 7 středních zaostřovacích polí, při použití objektivů se světelností f/6,8 a vyšší podporuje elektronický dálkoměr 33 středních zaostřovacích polí)

Závěrka
Elektronicky řízená štěrbinová závěrka s vertikálním chodem

Časy závěrky
1/4000–30 s v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV; Bulb (B), Time (T) (vyžaduje volitelné dálkové ovládání ML-L3), X200

Synchronizační čas pro práci s bleskem
X=1/200 s; možnost synchronizace při časech závěrky 1/250 s a delších (při použití časů závěrky v rozmezí 1/200 s až 1/250 s klesá dosah blesku)

Snímací režimy
Jednotlivé snímky, pomalé sériové snímání (CL), rychlé sériové snímání (CH), tichá expozice, samospoušť, dálkové ovládání, předsklopení zrcadla

Snímací frekvence
1–5 obr./s (CL), resp. 5,5 obr./s (CH)

Samospoušť
2 s, 5 s, 10 s, 20 s; 1–9 expozic v intervalech 0,5, 1, 2 nebo 3 s

Režimy dálkového ovládání
Dálkové ovládání se zpožděním, dálkové ovládání s rychlou reakcí, dálkové předsklopení zrcadla

Měření expozice
TTL měření expozice pomocí 2016pixelového RGB snímače

Metody měření expozice
Matrix: 3D Color Matrix II (objektivy typu G a D), Color Matrix II (ostatní objektivy s vestavěným CPU); Color Matrix (objektivy bez CPU po zadání dat objektivu uživatelem); Integrální měření se zdůrazněným středem: 75 % citlivosti měření je soustředěno do kruhové plošky o průměru 12 mm uprostřed obrazu. Průměr centrální kruhové plošky lze nastavit na 8, 15 nebo 20 mm, resp. lze aktivovat integrální měření celého obrazového pole (při použití objektivů bez CPU je velikost centrální kruhové plošky fixována na hodnotě 12 mm nebo se měří integrálně celé obrazové pole); Bodové měření: Měří kruhovou plošku o průměru 4 mm (cca 1,5 % obrazového pole) v místě aktivního zaostřovacího pole (resp. v případě použití objektivů bez CPU uprostřed obrazu)

Rozsah měření (ISO 100, objektiv f/1,4, 20 °C)
Měření Matrix a Integrální měření se zdůrazněným středem: 0–20 EV Bodové měření: 2–20 EV

Propojení expozimetru
Kombinované CPU a AI

Expoziční režimy
Plně automatické režimy Auto (auto; auto (vypnutý blesk)); Motivové programy (portrét; krajina; děti; sporty; makro; noční portrét; noční krajina; párty/interiér; pláž/sníh; západ slunce; úsvit/soumrak; portrét zvířat; světlo svíčky; květy, podzimní barvy; jídlo; silueta; high-key a low-key), programová automatika s flexibilním programem (P); clonová automatika (S); časová automatika (A); manuální expoziční režim (M); U1 (uživatelské nastavení 1); U2 (uživatelské nastavení 2)

Korekce expozice
–5 až +5 EV v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV

Expoziční bracketing
2–3 snímky v krocích po 1/3, 1/2, 2/3, 1, 2 nebo 3 EV

Zábleskový bracketing
2–3 snímky s rozptylem v krocích po 1/3, 1/2, 2/3, 1, 2 nebo 3 EV

Bracketing vyvážení bílé barvy
2–3 snímky v krocích po 1, 2 nebo 3

Bracketing ADL
2 snímky exponované s využitím předvoleného nastavení funkce ADL pro jeden snímek, nebo 3 snímky s využitím předvolených hodnot pro všechny snímky

Expoziční paměť
Naměřené expoziční parametry lze uložit do paměti tlačítkem AE-L/AF-L

Citlivost ISO (doporučený expoziční index)
ISO 100–6400 v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV. Lze nastavit rovněž na cca 0,3, 0,5, 0,7 nebo 1 (ekvivalent ISO 50) EV pod ISO 100, nebo na cca 0,3, 0,5, 0,7, 1 nebo 2 (ekvivalent ISO 25 600) EV nad ISO 6400; možnost automatické regulace citlivosti ISO

Funkce Active D-Lighting
Volitelná nastavení Automaticky, Velmi vysoký, Vysoký, Normální, Nízký a Vypnuto

Automatické zaostřování
AF modul Nikon Multi-CAM 4800 s TTL fázovou detekcí, možností jemného doladění zaostření, 39 zaostřovacími poli (včetně 9 snímačů křížového typu; 33 středních polí je k dispozici u světelností nižších než f/5,6 a vyšších než f/8, 7 středních polí je k dispozici u světelnosti f/8) a pomocným světlem AF (pracovní rozsah pomocného světla je cca 0,5–3 m)

Pracovní rozsah
-1 až +19 EV (ISO 100, 20 °C)

Zaostřovací režimy
Automatické zaostřování (AF): Jednorázové zaostření (AF-S); kontinuální zaostřování (AF-C); automatická volba režimu AF-S/AF-C (AF-A); automatická aktivace prediktivního zaostřování v závislosti na stavu fotografovaného objektu; manuální zaostřování (M): lze použít elektronický dálkoměr

Zaostřovací pole
39 nebo 11 volitelných zaostřovacích polí

Režimy činnosti zaostřovacích polí
Jednotlivá zaostřovací pole; dynamická volba 9-, 21- nebo 39- zaostřovacích polí, 3D sledování objektu, automatická volba zaostřovacích polí

Blokování zaostření
Zaostřenou vzdálenost lze zablokovat namáčknutím tlačítka spouště do poloviny (jednorázové zaostření) nebo stisknutím tlačítka AE-L/AF-L

Vestavěný blesk
Programy auto, portrét, děti, makro, noční portrét, párty/interiér, portrét zvířat: automatická aktivace blesku s automatickým vyklopením do pracovní polohy. Režimy P, S, A, M, jídlo: Manuální vyklopení do pracovní polohy pomocí tlačítka

Směrné číslo
Cca 12, 12 v manuálním zábleskovém režimu (m, ISO 100, 20 °C)

Řízení záblesku
TTL: i-TTL řízení záblesku s využitím 2016pixelového RGB snímače v kombinaci s vestavěným bleskem a blesky SB-910, SB-900, SB-800, SB-700, SB-600 a SB-400; i-TTL vyvažovaný vyjasňovací záblesk pro digitální jednooké zrcadlovky v kombinaci s měřením Matrix a integrálním měřením se zdůrazněným středem; standardní i-TTL záblesk pro digitální jednooké zrcadlovky v kombinaci s bodovým měřením

Zábleskové režimy
Automatická aktivace blesku, automatická aktivace blesku s redukcí efektu červených očí, automatická aktivace blesku včetně synchronizace s dlouhými časy, automatická aktivace blesku včetně synchronizace s dlouhými časy a redukce efektu červených očí, doplňkový záblesk, redukce efektu červených očí, synchronizace blesku s dlouhými časy, synchronizace blesku s dlouhými časy včetně redukce efektu červených očí, synchronizace blesku na druhou lamelu včetně synchronizace s dlouhými časy, synchronizace na druhou lamelu, vypnuto; podpora automatické vysoce rychlé FP synchronizace

Korekce zábleskové expozice
–3 až +1 EV v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV

Indikace připravenosti k záblesku
Svítí po plném nabití vestavěného blesku a volitelných blesků; bliká po expozici snímku s vyzářením záblesku na plný výkon

Sáňky pro upevnění příslušenství
Standardní sáňky ISO 518 se středovým kontaktem, datovými kontakty a aretací

Systém kreativního osvětlení Nikon (CLS)
Podpora pokrokového bezdrátového osvětlení v kombinaci s vestavěným bleskem nebo bleskem SB-910, SB-900, SB-800 a SB-700 (resp. s řídicí jednotkou SU-800) jako hlavním bleskem Master a blesky SB-600 a SB-R200 jako dálkově ovládanými blesky Remote; možnost použití vestavěného blesku jako hlavního blesku v režimu řídicí jednotky; podpora automatické vysoce rychlé FP synchronizace blesku a modelovacího osvětlení se všemi blesky systému CLS kromě blesku SB-400; podpora přenosu hodnoty barevné teploty záblesku a podpora blokování zábleskové expozice se všemi blesky systému CLS

Synchronizační konektor
Adaptér AS-15 se standardním synchronizačním konektorem PC pro připojení blesků kabelem (dostupný samostatně)

Vyvážení bílé barvy
Automaticky (2 typy), žárovkové světlo, zářivkové světlo (7 typů), přímé sluneční světlo, blesk, zataženo, stín, manuální nastavení (možnost uložení až 4 hodnot), volba barevné teploty (2500 K až 10 000 K), vše s možností jemného vyvážení

Režimy živého náhledu
Živý náhled pro statické snímky, živý náhled pro videosekvence

Živý náhled – zaostřovací režimy
Automatické zaostřování (AF): Jednorázové zaostření (AF-S); nepřetržité zaostřování (AF-F); manuální zaostřování (M)

Živý náhled – režimy činnosti zaostřovacích polí
Zaostřování s detekcí tváří, velkoplošná zaostřovací pole, standardní zaostřovací pole, sledování objektu

Živý náhled – automatické zaostřování
Automatické zaostřování s detekcí kontrastu v libovolném místě obrazového pole (při použití zaostřování s detekcí tváří nebo sledování objektu volí fotoaparát místo zaostření automaticky)

Videosekvence – měření expozice
TTL měření expozice pomocí obrazového snímače

Metody měření expozice
Matrix

Velikost obrazu (v pixelech) a snímací frekvence
1920 × 1080: 30 p (progresivní), 25 p, 24 p; 1280 × 720: 60 p, 50 p, 30 p, 25 p; Přesné snímací frekvence pro režimy 60p, 50p, 30p, 25p a 24p jsou 59,94, 50, 29,97, 25 a 23,976 obr./s; všechny volitelné možnosti podporují vysokou a normální kvalitu obrazu

Formát souborů
MOV

Komprese videa
H.264/MPEG-4 Advanced Video Coding

Formát záznamu zvuku
Lineární PCM

Zařízení pro záznam zvuku
Vestavěný monofonní nebo externí stereofonní mikrofon; nastavitelná citlivost

Další možnosti
Indexování, časosběrné snímání

Monitor
8cm/3,2“ TFT LCD monitor z nízkoteplotního křemíku s cca 921 000 pixely (VGA), pozorovacím úhlem cca 170 °, zobrazením cca 100 % obrazového pole a automatickou regulací jasu s využitím snímače okolního jasu

Přehrávání
Jednotlivé snímky a náhledy (4, 9 nebo 72 snímků; přehrávání podle kalendáře), zvětšení výřezu snímku, přehrávání videosekvencí, prezentace snímků a videosekvencí, zobrazení histogramů, indikace nejvyšších jasů, zobrazení informací o snímku, zobrazení dat GPS a automatické otáčení snímků

Rozhraní USB
Hi-Speed USB

Výstup HDMI
Minikonektor HDMI typu C
Konektor pro připojení příslušenství Kabelová spoušť: MC-DC2 (volitelné příslušenství); zařízení GPS: GP-1 (volitelné příslušenství)

Zvukový vstup
Stereofonní minikonektor jack (průměr 3,5 mm; podpora napájení prostřednictvím konektoru)

Zvukový výstup
Stereofonní minikonektor jack (průměr 3,5 mm)

Podporované jazyky
Arabština, čínština (zjednodušená a tradiční), čeština, dánština, holandština, angličtina, finština, francouzština, němčina, řečtina, hindština, maďarština, indonéština, italština, japonština, korejština, norština, polština, portugalština (portugalská a brazilská), rumunština, ruština, španělština, švédština, thajština, turečtina, ukrajinština

Baterie
Jedna dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL15

Battery pack
Volitelný multifunkční Battery Pack MB-D14 napájený jednou dobíjecí lithium-iontovou baterií Nikon EN-EL15, resp. šesti alkalickými, Ni-MH nebo lithiovými tužkovými bateriemi AA

Síťový zdroj
Síťový zdroj EH-5b; vyžaduje konektor pro připojení síťového zdroje EP-5B (volitelné příslušenství)

Stativový závit
1/4“ (ISO 1222)

Rozměry (Š × V × H)
Cca 141 × 113 × 82 mm

Hmotnost
Cca 850 g včetně baterie a paměťové karty, ale bez krytky těla; cca 760 g (pouze tělo fotoaparátu)

Teplota
0–40 °C

Vlhkost
Relativní vlhkost pod 85 % (bez kondenzace)

Dodávané příslušenství
Dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL15 (s krytkou kontaktů), nabíječka baterií MH-25, krytka sáněk pro upevnění příslušenství BS-1, gumová očnice DK-21, krytka monitoru BM-14, krytka těla BF-1B, krytka okuláru hledáčku DK-5, popruh AN-DC8, kabel USB UC-E15, disk CD-ROM se softwarem ViewNX 2


OBJEKTIV 24-85mm F3.5-4.5 ED AF-S VR
Objektiv se zoomem oblíbeného rozsahu pro jednooké zrcadlovky formátu FX.

Nabízí praktický rozsah ohniskových vzdáleností v kompaktním těle a je ideální pro každodenní použití.

Rozsah 24–85 mm pokrývá nejpoužívanější ohniskové vzdálenosti od širokoúhlého objektivu až po teleobjektiv. Systém redukce vibrací Nikon zaručuje ostré a stabilní snímky. Optická skla ED pomáhají dosahovat vynikající ostrosti a kontrastu obrazu i při plné světelnosti.

Hlavní rysy
* Základní objektiv se zoomem formátu FX o rozsahu ohniskových vzdáleností 24–85 mm (36–127,5 mm při použití na digitálních jednookých zrcadlovkách Nikon formátu DX).
* Systém redukce vibrací (VRII) umožňuje stabilnější fotografování z ruky a dovoluje pracovat s časy závěrky delšími až o 4 EV.
* Vícenásobné antireflexní vrstvy Nikon Super Integrated Coating výrazně snižují výskyt reflexů a závoje a zaručují vynikající reprodukci barev.
* Objektiv je konstruovaný speciálně pro digitální jednooké zrcadlovky Nikon formátu FX.
* Optické členy ze skel ED (optická skla s extrémně nízkým rozptylem světla) a tři asférické optické členy zaručují vysoké rozlišení a kontrast při současné korekci optických vad a zkreslení obrazu.
* Ultrazvukový zaostřovací motor (SWM) nabízí tiché a přesné automatické zaostřování.
* Dva zaostřovací režimy: M/A (automatické zaostřování s prioritou manuálního zaostření) a M (manuální zaostřování).
* Kompaktní a lehká konstrukce.
* Upevňovací bajonet s gumovým těsněním proti klimatickým vlivům.

Specifikace
Ohnisková vzdálenost - 24–85 mm
Světelnost - f/3,5–4,5
Nejvyšší clonové číslo - f/22–29
Konstrukce objektivu - 16 čoček/11 členů (včetně 1 optického členu ze skel ED a 3 asférických optických členů)
Obrazový úhel - Filmové jednooké zrcadlovky Nikon a digitální jednooké zrcadlovky formátu FX: 84°–28° 30´ Digitální jednooké zrcadlovky Nikon formátu DX: 61°–18° 50´ Fotoaparáty systému IX240: 71°–22° 50´
Zaostřování - Systém vnitřního zaostřování Nikon (IF) s ultrazvukovým zaostřovacím motorem (SWM) a samostatným zaostřovacím kroužkem manuálního zaostřování
Nejkratší zaostřitelná vzdálenost - 0,38 m od obrazové roviny při všech pozicích zoomu
Největší měřítko zobrazení - Cca 0,22×
Počet lamel clony - 7 (kruhový otvor clony)
Průměr filtrového závitu - 72 mm (P=0,75 mm)
Rozměry - Maximální průměr cca 78 mm × 82 mm (vzdálenost od dosedací plochy bajonetu)
Hmotnost - Cca 465 g

Rozměry výrobku:
Hmotnost (kg): 0.800
Výška (cm): 11.30
Šířka (cm): 14.10
Hloubka (cm): 8.20

Rozměry balení:
Hmotnost (kg): 3.501
Výška (cm): 16.00
Šířka (cm): 16.00
Hloubka (cm): 8.00
EAN: 018208886241

Záruční doba: 24 měsíců

Recenze uživatelů

Nahoru

Buďte první kdo vloží recenzi k tomuto produktu.

Přidat vlastní recenzi

: *

:

1 nejhorší, 5 nejlepší 0 - nejhorší, 5 - nejlepší

: *

: *

:


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Z kategorie Mobily, foto, GPS / Digitální fotoaparáty Vám můžeme doporučit produkt Fotoaparát zrcad. Nikon D600 tělo + 24-85 VR. Přečtěte si podrobné informace o produktu Fotoaparát zrcad. Nikon D600 tělo + 24-85 VR. Pokud budete mít jakýkoliv dotaz k produktu Fotoaparát zrcad. Nikon D600 tělo + 24-85 VR, napište do diskuze na této stránce. Naši pracovníci se Vám budou snažit co nejdříve odpovědět.

Zákaznická linka: 775 862 229, info@spacil.cz Prodejny Kontakt

Přihlášení Registrace

Košík je prázdný 0

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Souhlasím