Pokud chceme ušetřit na spotřebě elektrické energie je jistě rozumné začít u spotřebičů, které jsou v zapnutém stavu nejdéle. Jedním z nich je bez pochyby, stejně jako mrazák, téměř non-stop běžící lednice. Při dnešní stále se zvyšující ceně elektrické energie je i dobrá pořizovací cena kvalitní chladničky zásadně degradována náklady na provoz, které budete platit pravidelně několik let.

 

Energetická třída je důležitá ale…

Údaj o spotřebě všichni výrobci i prodejci popisují zařazením do odpovídající energetické třídy a označením na tzv. energetickém štítku. O tom, že nejúspornější lednice jsou ve třídě A+++ a se snižujícím se počtem znamínek + se spotřeba zvyšuje není ani nutno psát, je to již notoricky známý fakt.

Uvědomit bychom si ale měly, že energetická třída lednice udává spotřebu v poměru k velikosti chladničky a velká lednička v nejlepší třídě může mít absolutní spotřebu vyšší než malá lednice v horší třídě. Vybírejte tedy také chladničky o velikosti odpovídající potřebám Vaší rodiny.

 

Jak velká lednice je optimální právě pro nás?

Obecně se dá počítat na každou osobu, která bude chladničky pravidelně používat, přibližně 50 litrů lednice a 20 litrů mrazničky. Pro majitele zahrádek, myslivce, nebo chovatele se samozřejmě hlavně mrazící část hodí větší. Vždy ale mějte na paměti, že se z pohledu nákladů na provoz vyplatí menší plná lednice oproti velké poloprázdné chladničce.

 

Co pomůže snížit spotřebu elektrické energie?

Někteří výrobci vybavili své ledničky speciálními programy díky nimž šetří náklady zákazníka. Typickou ukázkou je funkce Holiday u ledničky Siemens, díky níž se spotřeba ledničky s mrazákem sníží na minimum v době, kdy delší dobu neotevíráme dveře chladničky.

Která značka lednice vyhovuje z pohledu spotřeby?

Mezi energeticky nejpřívětivější patří chladničky Siemens, chladničky Bosch a dobré výsledky vykazují i ledničky Whirlpool. Chybu určitě neuděláte ani při nákupu lednice Liebherr, nebo lednice Gorenje.


Zákaznická linka: 775 862 229, info@spacil.cz Prodejny Kontakt

Přihlášení Registrace

Košík je prázdný 0

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Souhlasím